ÖĞRETMENLERE ÖTV İNDİRİMİ İSTİYORUZ

Bilindiği üzere ülkemiz ekonomik olarak zor zamanlardan geçmektedir. Bu bağlamda ekonomimizde hareketlenmeyi ve öğretmenlerimizin birikimlerinin ekonomiye kazandırılmasını sağlamak amacıyla ülkemizde fabrikası bulunan otomobillerin alımında öğretmenlere ÖTV indirimi talep ediyoruz. 

Ülkemizde öğretmenlerin önemli bir kısmı zor şartlarda çalışmakta ve ekonomik sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bununla birlikte öğretmenler artık günümüzde temel ihtiyaç haline gelen ev ve araba almak için de tasarruf yapmak istemektedirler. Dolayısıyla ev ve araç fiyatlarının vergilerle birlikte çok yükselmesi bu şartları daha da zorlaştırmaktadır.  

Bu şartlarda hem ülkemizin ekonomik krizden çıkmasına hem de öğretmenlerin ihtiyaçlarına bir nebze katkı sağlamak amacıyla başta dezavantajlı bölgelerde çalışan öğretmenler olmak üzere öğretmenlerimize otomobil alımında kolaylık sağlanmasının yararlı olacağına inanıyoruz. 

EKSEN Eğitim Sen olarak öğretmenlerle ilgili çalışmalara önem veren Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un da bu konuda bizleri destekleyeceğine ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde böyle bir haberi öğretmenlere vereceğine inanıyoruz. 

 

EKSEN Eğitim Sen
Genel Merkezi
 


 Okunma Sayısı : 4542         14 Ekim 2018