KIRMIZI ÇİZGİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Muhsin YAZICIOĞLU ve dava arkadaşlarının şehit düştüğü olayın üzerinden dokuz yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen yaşanan ihmallerle ilgili somut bir adım atılmamıştır. Elim olayın üzerinden bir cumhurbaşkanı, iki başbakan çok sayıda bakan, savcı, hakim, emniyet müdürü değişmesine rağmen olayla ilgili ne hükümet ne sivil bürokrasi tarafından bu olayın aydınlatılması noktasında şüpheleri giderecek adımların atılmadığını üzülerek görmekteyiz.

Hükümet ve devlet kurumlarının elim olaya “kaza” deyip geçmesini istemiyoruz. Türk siyaseti ve demokrasisi açısından 21. Yüzyılın en önemli olaylarından biri olarak kabul edilen ve hem milletimiz hem de kamuoyu tarafından suikast olduğu şüphesi ağır basan bu olayın sorumlularının bulunmasını ve adalet önünde hesap vermesini istiyoruz.

Bu olayla ilgili dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın DDK raporu karşısında: “Kazadan kaza çıkarmayın” ifadesi de bizleri derinden yaralamıştır. Fakat dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün 2011 yılında olayla ilgili 48 saniyelik helikopter enkazının başında parçalarının söküldüğü görüntüleri izledikten sonra : “ Kaza diyordum, ancak izledikten sonra şüphelerim çoğaldı” sözleri ve 25 Mayıs 2012 günü dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın: “ Olayın aydınlatılması namus meselemiz, mutlaka çözeceğiz” sözleri bizlere umut olmuştu. Fakat on yıla yaklaşan bu süreçte somut hiçbir adım atılmamıştır. Hükümetten ve devletin yetkili kurumlarından bu olayla ilgili gerekli adımları atmalarını bekliyoruz.

Herkesin basit ve sıradan kırmızı çizgilerinin olduğu bir dönemde EKSEN Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası olarak bizim kırmızı çizgimiz de Muhsin Yazıcıoğlu’dur. Bu elim olayda ihmali ve sorumluluğu olanların bir an önce yargı önüne çıkartılıp hesap vermelerini istiyoruz.

 Okunma Sayısı : 2084         24 Ekim 2018