100. Yılında 100 Soruda 100 Yılın Yalanı

Ermeni soykırımı iddiaları gündeme geldiğinde bazı devletlerin, bir kısım aydının ya da meseleye hâkim olmayan vatandaşların “kabul edelim gitsin” yaklaşımında olduklarını biliyoruz. Ancak tarih sadece kabul edip gidilecek bir bilim değildir. Hakikatin acımasız hakimi olan tarih, Ermeni soykırımı iddialarına karşı Türk Milletinin ve Osmanlı Devleti’nin, tehciri düşünen ve uygulayanların katil olmadıklarını söylerken; bir avuç diaspora Ermenisi ile mevcudiyetini devlet ve millet düşmanlığına borçlu bazı sözde Türk aydınlarının temelsiz iddialarını kabul etmek mümkün değildir.

EKSEN Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikasının tarih alanında akademik çalışmaları bulunan dört üyesi sözde Ermeni Soykırım iddialarını 100 soruda incelemişler ve kamuoyunun dikkatine sunmuşlardır.

"100.Yılında 100 Soruda 100 Yılın Yalanı" adıyla yayınlanan kitap çalışmamız aşağıdaki bağlantıda bulunmaktadır. Kitabın hakları dünyaya adalet öğreten ancak hiçbir zaman hak ettiği adaleti bulamayan yüce milletimize ait olup, dileyen bütün özel ve tüzel kişiler tarafından içeriği değiştirilmemek kaydıyla çoğaltılabilir, dağıtılabilir.

EKSEN Eğitim Sen
Genel Merkezi

100. yılında 100 soruda 100 yılın yalanı


 Okunma Sayısı : 981         24 Nisan 2019