Şehitlerimizi Saygı ve Minnet ile Anıyoruz...

Dün gece İdlip’ten gelen haberler ciğerimizi yaktı. Yetkili makamlar Türk askerlerine yapılan hain saldırı sonucunda 33 Mehmetçiğimizin şehit olduğu bilgisini verdiler.
Kendi ülkesini emperyalizmin oyuncağı haline getirmiş olan Suriye hükumetine gereken karşılığın verileceğine eminiz. Allah kahraman Türk Ordusunun yardımcısı olsun...
İdlib’de yaşanan saldırı bölgede adı konmamış sıcak bir savaşın yaşandığını ve ülkemizin fiilen bu savaşın içinde yer aldığını göstermektedir. Kamuoyunda bu acı olay ile ilgili ortaya çıkan yaklaşımları hayretle izliyoruz. TV ekranlarında boy gösterip; “Şehitlerimiz var ama binlerce rejim unsurunu yok ettik” diyen zihniyet veya Doğu Perinçek’in sanki saldırının kaynağını bilmiyormuş gibi; “Milletin sağduyusu ve devlet aklı galip geliyor” demek suretiyle Türkiye’yi Şam ve Moskova ile anlaşmaya davet eden açıklamaları hangi ruh halinin ürünüdür? Yahut sosyal medyada yer alan ve hayatında cephe hattında bulunmamış kimselerin savaş naraları atmaları nasıl bir akıl tutulmasının ifadesidir? Türkiye Cumhuriyeti devleti köklü devlet geleneğine sahip bir çınardır; bir aşiret devleti değildir!

Eksen Eğitim Sendikası olarak devletimizi yöneten makamlardan beklentimiz, kamuoyunun en büyük sıkıntısı haline gelmiş olan toplumsal kamplaşmayı ortadan kaldıracak adımlar atmaları ve 15 Temmuz ihanetinden sonra ortaya çıkan “Yenikapı Ruhu” nu canlandıracak bir yol izlemeleridir.

Türk vatandaşları kenetlenmeli ve ayrışmadan bir araya gelmelidirler. Türkiye Cumhuriyeti siyasi kavgalardan ve oy hesaplarından kutsaldır.

Vatan uğruna canından geçen kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, şehit ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı diliyoruz.

Eksen Eğitim Sendikası Genel Merkezi 


 Okunma Sayısı : 345         28 Şubat 2020