23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Tam bağımsızlık hedefini gerçekleştirmek ve kendi varlığına sahip çıkmak için harekete geçen Türk milleti, Atatürk’ün önderliğinde 100 yıl önce bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur. Türk milleti için Ergenekon’dan ikinci çıkış olarak kabul edebileceğimiz 23 Nisan, emperyalizme karşı bir başkaldırışın ifadesidir. 23 Nisan Türk milletinin kendi kaderini tayin etmesi için bir dönüm noktasıdır.

         Atatürk; “Hiç şüphe yok, devletimizin ebed müddet yaşaması için, memleketimizin kuvvetlenmesi için, milletimizin refah ve mutluluğu için hayatımız, namusumuz, şerefimiz, geleceğimiz için ve bütün kutsal kavramlarımız ve nihayet her şeyimiz için mutlaka en kıskanç hislerimizle, bütün uyanıklığımızla ve bütün kuvvetimizle millî egemenliğimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz.” sözleri ile kimsenin şahsının Türk milletinden büyük olamayacağını ifade etmiştir. Bu söz öylesine haklıdır ki, geçmişte tarihimize ve cumhuriyetin temel değerlerine karşı açık bir düşmanlık içinde olanlar bile bugün bu değerlere sahip çıkmak zorunda kalmışlardır.

         Türk milleti bin yıldır bu topraklardadır. Allah’ın izni ile tarihin sonuna kadar da burada kalacaktır. 23 Nisan bu topraklardaki Türk hâkimiyetinin silinmez mührüdür. Kutlu olsun! Okunma Sayısı : 903         23 Nisan 2020