19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyete giden yolda Türk tarihinin bir dönüm noktası olan 19 Mayıs, aynı zamanda Türk milletinin emperyalizme başkaldırışının ifadesidir. Türk Milleti, Atatürk’ün öncülüğünde istiklalini koruyacak azim ve iradeye sahip olduğunu ispatlamış, Ergenekon’dan Anadolu’ya taşıdığı bağımsızlık iradesini Milli Mücadele ile bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Atatürk’ün İstiklal Harbi’nin başlangıcını ifade eden bu tarihi bir bayram olarak Türk gençliğine hediye etmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için kime güvendiğini göstermektedir. Nitekim Atatürk “Gençliğe Hitabe”de bu konu ile ilgili olarak; “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” demek suretiyle Türk gençliğine duyduğu güveni ifade etmiştir.

Eksen Eğitim Sendikası olarak, Türk gençliğinin Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalini ve istikbalini korumak konusundaki azmine güvenimiz tamdır. Türk milleti bu azimle tarihin bilenen zamanlarından beri bağımsız ve hür yaşamıştır. Yüce Allah’ın izniyle tarihin sonuna kadar yine bağımsız ve hür yaşayacaktır. 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Eksen Eğitim Sendikası Genel Merkezi

 Okunma Sayısı : 702         19 Mayıs 2020