Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı, Minnet ve Rahmetle Anıyoruz.

Bugün günlerden 10 Kasım; adı Mete Han,Bumin Kağan, Alptekin, Bilge Kül Kadir Han,Tuğrul Bey, Osman Bey gibi kutlu atalar ile beraber anılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü.
Hayatının her anı Türklüğe hizmet ile geçen bir büyük Gazinin,Mareşalin ebediyete intikal ettiği gün.
Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin Anafartalar Kahramanı; Türk'ün makus talihini yendiği Sakarya Meydan Muharebesi'nin Başkomutanı, Dumlupınar'ın muzaffer komutanı Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu gün.
Okuduğu binlerce kitap; yazdığı, çevirdiği onlarca eser; yaşadıkları ve tecrübeleri   ile oluşturduğu entelektüel birikim; gerçekleştirdiği devrimler; kurulmasına rehber olduğu fabrikalar; açılmasına öncülük ettiği okullar ve daha niceleri ile Türk aydınlanmasının öncüsü Atatürk'ün fâni âlemdeki son günü.
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." sözü ile yaşadığımız ve yaşayacağımız muhtemel problemlere yıllar öncesinden reçeteler yazan Gazi Paşa'yı; Eksen Eğitim Sendikası olarak ölümünün 82.yıl dönümünde saygı,minnet ve rahmetle anıyoruz.

 Okunma Sayısı : 457         10 Kasım 2020