HAYALİMDEKİ ÇİN YARIŞMASI HAKKINDA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarımıza gönderilen bir yazıyla “Hayalimdeki Çin” başlığıyla çocuklarımıza Çin’i güzel göstermek isteyen bir yarışma tertipleneceği duyurulmuştur. Bununla birlikte Sağlık Bakanı da yaptığı açıklama ile Çin’in Türkiye’nin parasını ödediği aşıları ülkemizde “Doğu Türkistan” meselesinin kaşınmasından dolayı göndermediğini ifade etmiştir.
Çin, Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza zulmetmektedir. Böyle bir durumda Çin’i güzel göstermek amacıyla öğrencilerimiz arasında yarışma tertip edilmesi kabul edilemez. Çin’e aşıları göndermediği için baskı yapmak yerine Doğu Türkistan için ülkemizde tepki gösteren duyarlı insanları suçlamak ise akıl dışıdır. Her iki bakanlığı da kınıyoruz. Her iki bakanlığa da Türk milletinin bakanlıkları olduklarını ve Türk milletinin hassasiyetlerini dikkate almaları gerektiğini hatırlatıyoruz.
Bizim hayalimizde Çin yok, bizim hayalimizde tam bağımsız Türkistan var. Doğu Türkistan’daki zulüm bitene kadar sizlere bunu hatırlatacağız.
Korkak olmayın, rızkı veren Allah’tır. Ve unutmayın ki zulme rıza göstermek de zalim olmak demektir. Zalimlerden olmayın.
Kamuoyuna saygılarımızla!

EKSEN EĞİTİM SEN
GENEL MERKEZİ

 Okunma Sayısı : 1689         06 Mayıs 2021