MUHSİN BAŞKANDAN ÖZÜR DİLERİZ!

Amasız, fakatsız, lakinsiz… Muhsin Başkan’dan özür dileriz…

Kimimiz onun kurduğu partide görev aldık, kimimiz onun adıyla meclise girdik, kimimiz onun refaransıyla işe başladık, kimimiz onun adını öne sürerek sivil toplum kuruluşları kurduk, kimimiz onu anlatan kitaplar yazıp prim topladık, kimimiz onun fotoğraflarını paylaşıp “like”lar aldık…

O şehit oldu, biz cesedini ruhundan daha çok sevdik… Ne de olsa hayat devam ediyordu ve hepimize yetecek bir miras bırakmıştı… Biz payımıza düşenin hakkını verip milyonlarca insanla sokaklara çıkıp onun için adalet aramak yerine birbirimizi yemekle uğraşmayı tercih ettik…

Her 25 Martta kabri başında en çok pozu verip ona daha çok sahip çıktığımız izlenimi vermek için yarıştık…

Önceki gün Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şehit edildiği suikastle ilgili görülen karar davasında bir kişiye göstermelik bir ceza verildi. Yine bir araya gelemedik. Yine kim ne demiş ona baktık, onu suçlamaya devam ettik.

“Durum muhasebesine düşmandan başlanmaz” demiş Dündar Taşer. Durum muhasebesine hep diğerinden başladık, şapkamızı önümüze almayı hiç akıl etmedik ya da işimize gelmedi bunu yapmak.

Belli ki çok organize bir suç örgütü ile karşı karşıyayız. Gerçek suçlular minarenin kılıfını çok profesyonel dikmişler ve görünen o ki teslim olmayacaklar, teslim edilmeyecekler.

Öyle de olsa hiçbir şey için geç değil. Hiçbir şey yapamazsak “vicdanları sızlatmaya devam etmeliyiz”.Bu konuda çözüm önerimiz:

- Bugün adı bir şekilde Muhsin Yazıcıoğlu’yla anılmış kim varsa; kişi, aile, parti, ocak, sendika, dernek… Başka konulardaki kavgalarını istedikleri şekilde devam ettirme özgürlüğüne sahip olarak yalnızca Muhsin Yazıcıoğlu davasında bir araya gelme erdemini göstermelidirler.

- 25 Mart 2021 tarihinde düzenlenmesi planlanan bütün programlar 27 Mart 2021 Cumartesi gününe ertelenmeli. Hafta sonu Türkiye’nin bütün illerinden herkes Ankara’ya davet edilmelidir.

- Tacettin Dergahında açık alanda herkesin gözü önünde bütün kişi ve kuruluşların katılımı ile yalnızca Muhsin Yazıcıoğlu davası için bir platform oluşturulmalıdır. Platform başka hiçbir konuda açıklama yapmamalıdır. Platformun resmi iş ve işlemleri organize etmek için basit sekretaryası oluşturulmalı ve sekretarya orada davet edilecek noter huzurunda isteyen herkesin katılımıyla kura ile belirlenmelidir.

- Ve yapılacak ilk iş o gün Tacettin Dergahı’ndan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yürümek olmalıdır.

EKSEN EĞİTİM SEN

GENEL MERKEZİ


 Okunma Sayısı : 2944         27 Ocak 2021