29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Çanakkale, Dumlupınar, Sakarya Muharebeleri ile başlayan Büyük Taarruzla devam eden ve uğrunda büyük bedeller ödenerek, şehitler verilerek kanla, canla, emekle ve büyük fedakârlıklarla kazanılan bağımsızlık mücadelesinin cumhuriyetle taçlandığı gündür bugün.
Uğrunda ağır bedeller ödenen bu topraklarda kiminin kanı, kiminin alın teri, kiminin duası, kimilerinin de kahramanlıkları ve fedakârlıkları var. Bugün bu topraklarda özgür bir şekilde yaşıyorsak, namusumuz ve güvenliğimiz tehdit altında değilse bunu, bize bu toprakları vatan yapan ve bize bağımsız bir devlet bırakanlara borçluyuz. O yüzden devletimizin kıymetini bilelim. Çünkü devlet, bir milletin şerefidir. Devletin olmadığı yerde onurdan, şereften bahsedilemez. Devlet hem inançların hem özgürlüğün hem de insanca yaşamanın teminatıdır. Bağımsız bir devleti olmayan milletlerin durumunu görüyorsunuz. O yüzden Filistin’de, Çeçenistan’da, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da yaşananlar bize ibret olsun ve bir devlet kurmanın bir vatanı kurtarmanın ne de demek olduğunu asla unutmayalım.
Farklı ideoloji ve zihniyetlerin etkisiyle bu fedakârlıkları görmezden gelmeyelim. Önümüzde çığ gibi büyüyen sorunlar ve emperyalist oyunlar varken geçmişle ve birbirimizle hesaplaşmak yerine bütün komplekslerimizi ve ideolojik tavırlarımızı bir kenara bırakarak bize emanet edilen bu aziz vatanı koruma görevimizden taviz vermeyelim.
Bu duygularla Eksen Eğitim Sen olarak, gösterdikleri fedakârlıkla bize bu toprakları vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Siz rahat uyuyun, emanetiniz emin ellerde diyoruz ve Atatürk’ün: “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz Kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Sözünden aldığımız ilhamla mücadelemize devam ediyoruz.
EKSEN Eğitim Sen
Genel Merkezi

 Okunma Sayısı : 931         28 Ekim 2021