Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun

Şanlı bir maziye sahip olan bir milletin emperyalist güçlere karşı vermiş olduğu kahramanlık mücadelesinin ürünü olan Cumhuriyetin 99. yılını idrak etmenin coşkusu içerisindeyiz. Türk tarihinin kesintisiz devamlılık ilkesi çerçevesinde binlerce yıllık devlet geleneğimizin son halkasını teşkil eden Cumhuriyetimizin 100. yılının ilk gününe de gururla adım atmış bulunmaktayız. 
19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde başlayan ve Türk milletinin üstün kahramanlığı neticesinde elde edilen Türkiye Cumhuriyeti, ecdadımızın bize bıraktığı en değerli mirastır. Millet olarak tarihimizden aldığımız ilhamla bu değerli mirasa sahip çıkarak birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyetimizi korumaya devam edeceğiz.
Vatanı ve bayrağı kurtarmak için büyük mücadelelerin verildiği son savaştan sonra Türk devletinin tam bağımsızlığı uğruna verilen mücadelelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin 21. yüzyılın en parlak yıldızı olacağına inancımız tamdır.  
Eksen Eğitim Sen olarak başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu toprakları vatan yapan bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 Okunma Sayısı : 718         28 Ekim 2022